Vertrouwen krijgen in pony’s en paarden

Vertrouwen krijgen in pony’s en paarden

Wil je dat de eerste stappen in de paardenwereld voor je kind veilig en paardvriendelijk zijn?
Kom kennis maken met onze pony’s!


Door middel van spel leren kinderen het best! Daarom gaat op de Ruiterburcht alles spelenderwijs als de kinderen leren omgaan met pony’s. Hierbij voert veiligheid de boventoon. De kinderen leren hoe je rustig, respectvol en veilig met deze dieren om kunt gaan. Het begint met het observeren van de pony’s onderling; hoe gaan zij met elkaar om? Daarna wordt er voorzichtig contact gemaakt met de dieren. Het rijden is minder belangrijk, maar wordt spelenderwijs meegenomen. Zelf de pony ophalen, halster omdoen, vastzetten, knuffelen en verzorgen; alles wordt meegenomen en geleerd. Voor de ridders en prinsessen is de Ruiterburcht de juiste plek: hier kun je een fijne start maken met het leren omgaan met pony’s! We werken tevens aan het sociale- en/of emotionele aspect. Indien er speciale doelen zijn kunnen we die van tevoren bespreken en meenemen in de lessen.

Ponyclub: maandagmiddag / vrijdagmiddag / zaterdagochtend

Wil je dat de eerste stappen in de paardenwereld voor je kind veilig en paardvriendelijk zijn?
Kom kennis maken met onze pony’s!

We werken met Paardenverkenners: niet meer ‘naar paardrijden’; maar ‘ik zit bij de Paardenverkenners!’ Voor een beter begrip tussen mens en paard. Samenwerking staat voorop; met elkaar en met de paarden.
Daarom werken we steeds met z’n tweeën samen met het paard of de pony. Met rijden betekent dit meestal: één op het paard, één ernaast.

Wat gaan we doen:

– Leren over paarden en paardengedrag
– Spelletjes met en zonder paarden, daarnaast ontwerpen en bv kleuren
– Korte taakjes, zoals uitmesten en hooinetten vullen
– Leren veilig om te gaan met paarden
– Loswerken
– Grondwerken
– Dubbele lange lijnen/mennen
– Rijden
– Horse Agility (=behendigheidsparcours)
– Boogschieten te paard…. en nog veel meer!

Geef je snel op, want er zijn een beperkt aantal plekjes, zodat we de aandacht goed kunnen verdelen.
Aanmelden kan door een berichtje onderaan deze pagina in te vullen of een mailtje of whatsappje te sturen naar Noortje Ruiter.
De lessen duren één tot anderhalf uur en zijn voor kinderen van ongeveer 6 tot +-13 jaar.

Kosten (per 1 januari 2025):
10 Rittenkaart 200,- (20 euro per les, deze is 15 weken geldig)
5 Rittenkaart 105,- (21 euro per les, deze is 8 weken geldig)
Losse lessen: 21,50 per les (indien er plek is)
Duo-les: 25 euro pp per uur
Privéles: 30 euro pp per uur
* Afmelden uiterlijk 24 uur voor aanvang van de les (zo niet, dan wordt de les gerekend)
** We volgen de schoolvakanties, dan zijn er aangepaste lessen/lestijden.

KLIK HIER voor de actuele planning.
Voor meer informatie over de ponyspelletjes KLIK HIER of meteen aanmelden: AANMELDEN ACTIVITEIT

Belangrijke PS: Voor de Ponyclub zijn enkele caps én bodyprotectors te leen. Voor de jongere kinderen raden wij aan om deze beiden te gebruiken. Het blijven dieren en ze kunnen ergens van schrikken.
Graag na de proefles een eigen cap en bodyprotector aanschaffen, omdat deze goed afgestemd zijn qua maat op het kind.

Als volwassene het vertrouwen in paarden kwijt?

Grote mensen die graag meer vertrouwen willen krijgen in paarden of in het algemeen zijn zeker welkom bij de pony’s van de Ruiterburcht. Blue bijvoorbeeld is een lieve en erg aanhankelijke pony die de drempel graag wat lager voor je maakt. Harlie wil je graag laten oefenen hoe je een hoofdstel om doet en een zadel vast moet maken en waar je op moet letten bij de omgang met paarden en pony’s. We gaan lekker wandelen of spelletjes doen met de pony’s.

Aanmeldformulier vertrouwen opbouwen!

<<<<< Terug